Ve středu 22. 11. 2017 do naší obce zavítal fotograf a cestovatel Pavel Svoboda. Udělal si mezi svými dalšími a hlavně delšími cestami čas a přijel se s námi podělit o své zážitky.

Početné publikum, které se sešlo v zasedačce nezvěstické „Chovatelny“ mělo možnost vyslechnout si působivou formou podané zážitky z dlouhé cesty a shlédnout unikátní fotografie a videa pořízená na cestě z Moskvy do Vladivostoku s odskočením do Mongolska.

Vyprávění bylo plné zajímavostí například z mongolské gastronomie. Pro nás Středoevropany je mongolská kuchyně téměř nepoživatelná. Například čaj – ten se nesladí, ale solí a když vychladne, nedá se pít, protože se k jeho přípravě používá máslo, a on prostě ztuhne.

Další zajímavostí byla skutečnost, že ve vlacích Transsibiřské magistrály (Moskva – Vladivostok – 9288 km) je zakázáno pití alkoholických nápojů. Když dokonce průvodčí vidí, že si někdo nese do vlaku alkohol, zabaví mu ho a vrátí až v cílové stanici.

K vidění byly také krásné fotografie – například z pouště Gobi, nebo jezera Bajkal.

70 minut přednášky uteklo jako nic a návštěvníkům nezbývá než doufat, že se někdy dočkají dalšího zajímavého vyprávění a krásné podívané mapující další cesty pana Svobody.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinky na email

Pište s námi!
Máte chuť zapojit se do vytváření Varta Times? Stojíte si za svými názory? Používáte při konstrukci svých teorií neobvyklých, často jinde neakceptovatelných postupů? Pak nám napište a do 24h - po zřízení registrace a ověření - budou Vaše příspěvky zveřejněny.
Na FB můžou psát všichni, na VT ne...