Není to tak dávno, co jsme a areálu UVN (Umělé Vodní Nádrže – dříve Koupál či Lázně) oslavili konec války. Všechno celkem vyšlo, samozřejmě až na drobnou májovku, která vyšla přesně do bojové ukázky. Ale větru dešti neporučíme.

Co ale příliš nevyšlo (velice mírně napsáno) byla „rychlost“ obsluhy v prodejním okénku občerstvovny. Provozovatel značne podcenil možnou návštěvnost. Ta v kombinaci s EETčkem a dalšími faktory (například nedostatek personálu) měla za následek frontu. A nebyla to fronta ledajaká! Byla dlouhá, klikatá a neúnosně pomalá. Ještě štěstí, že muzikanti měli přednost, jinak by si návštěvníci moc písniček neposlechli.

Ale přetrpěli jsme to. Provozovatel si jistě vzal ponaučení a na další akci již bude perfektně připraven.

Nebyl.

Další akce – Extra Band Revival – a historie se opakovala. Pravda, s malinkými zmněnamy k lepšímu. Například pivo se prodávalo na dvou místech. Dokonce i klobásy měly svoje stanoviště – celkem „pěkně“ situované mezi výčepní okénka s nutností nejprve u jednoho z nich zaplatit a pak si vyzvednout poživatinu. Suma sumárum – fronty byly chvílemi i tři, rychlost posunu v nich záležela na tom, zda okénko ucpala parta lampujících, což se na těchto akcích stává poměrně často (jde to vyřešit extra stanovištěm s lampami). Sortimen nijak nepřekvapil. Přepvapilo spíše jeho množství, kdy zhruba hodinu před začátkem zábavy prostě došlo víno (když nepočítáme krabicák). A obsluha? Kapitola sama pro sebe. Pro ilustraci stačí, že k součtu cen malého a velkého piva bylo třeba použít kalkulačky (23+36). K tomu tradiční EET a obrázek je na světě.

S politováním musíme říci, že provozovatel se zatím příliš nevytáhl. Situaci budeme i nadále monitorovat nejen na velkých akcích, ale i v běžném provozu.

Na zdraví!

6 komentářů u Fronta kam se povídáš

 • Nojo je to otřes. Nedávno švagra u okénka expert v klobouku počastoval poznámkou ,,vy taky jděte do prdele já teď přebírám zboží“ Přijde mi to že tito experti si vzali za své boj proti alkoholizmu v naší krásné obci. Akorát to rozšířili i na limonády a nanuky pro děcka (možná i boj proti obezitě). Prostě mi přijde hloupé když už si lidi musí brát na koupaliště svoje pití a jídlo protože půlhodiny z odpoledne strávit ve frontě je blbost. Taková obsluha na koupáku nikdy nebyla a doufám že další sezónu zase nebude.
  Pevné nervy na sezónu tuto a krásný zbytek léta
  Šutrák

 • Vážení přátelé,
  budu vás muset zklamat. Při rozhovoru s obsluhou okénka vyšlo najevo, že vlastně netušila jak to chodí na vesnici. Baže, v Praze je to prostě jiné. A proto žádosti o klasiku houbu, či návštěvníků na zábavu slovy deset a víc je přes míru. Tolik lidí že opravdu četlo ty plakáty s pozvánkou na hudební večer? Opravdu přijeli lidi i z vedlejší vesnice? I tam umí číst? Tolik lidí a všichni opravdu něco chtějí? A nejlépe hned? Och, jak jsou ty světy rozdílné! Zlatá Praha, už abych byl zase doma, říká si obsluha okénka, škoda že mi kůň utekl a nechce se mi vrátit.
  Ale co, i z té největší dálky snad vedení dovede i důležité myšlenky, jako že obsluha nemusí porovnávat myšlení v hlavním městě a myšlení na TOM venkově, ale že stačí obsluhovat a přemýšlet o věcech, které jsou pro obsluhu důležité.
  Doufejme, že použijí expres firmu a dovezou myšlení včas a ne až k zahájení nového školního roku.
  Já osobně jsem nadšená z rekonstruovaných záchodků, krásného obložení a zámečků, které poskytují opravdové soukromí i když mám kalhoty poněkud níž než při chůzi.Z tekoucí vody na ruce, z vůně, která se tam line, ze zametené podlahy.
  Jsem nadšená z toho, že jsou v areálu stojany na kola, byť dodané reklamní firmou, že je voda v koupáku krásná a čistá a sluníčko nám přeje i když jsme hladový a žíznivý. Třeba nás jen Vesmír zkouší jestli dokážeme být v dnešní rychlé době dostatečně trpěliví abychom si ten žvanec opravdu zasloužili.
  A mimochodem, pokud je zadavatel brigády na obsluhu z Prahy, je tedy i odměna veskrze pražská, takže vezměme si pytel na peníze a pojďme obsluhovat na další bigbít i my.

 • Neoficiálně – chystá se jisté kontrolní opatření, které snad přinese jisté zlepšení.

 • Je to katastrofa i ve vsedni den, kdy chteji lidi jen zmrzku a pivo. A secist dohromady cenu dvou piv a jednoho nanuka? To je skoro konec sveta. Do toho je obsluha nepříjemná a arogantní. Co vic si prát, než cekat na zabave 55 minut na pivo a ve vsedni den 20 minut na osvěžení, protože jsou ve frontě před vami přesně tri lide..

 • Já tuhle před pár dny někoho potkal a ten zas bědoval že je v tom vedru zavřeno 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinky na email

Pište s námi!
Máte chuť zapojit se do vytváření Varta Times? Stojíte si za svými názory? Používáte při konstrukci svých teorií neobvyklých, často jinde neakceptovatelných postupů? Pak nám napište a do 24h - po zřízení registrace a ověření - budou Vaše příspěvky zveřejněny.
Na FB můžou psát všichni, na VT ne...