Dne 22. 2. 2018 zavítal do naší obce cestovatel a fotograf pan Martin Pávek s přednáškou o Amazonii, přesněji o tamějších indiánských kmenech. Začal u těch, které mají méně obyvatel, ale zase mají hodně staré indiány. Jednomu z těchto obyvatel je 130 let, kterých se dožil v úplném zdraví.

Dále jsme měli možnost nahlédnout do života kmenů, které nejsou, a doufejme, že nebudou civilizované. Protože dokazují, že se i v dnešní době dá žít bez elektřiny a internetu.

Pan Pávek poutavě vyprávěl o svých cestách, o účasti na lovu a blízkosti lidí a zvířat, která se jich vůbec nebála, o tamních gigantických stromech, kolem kterých se pne stará liána. Dále jsme měli možnost vyslechnout způsob šamanských obřadů, ze kterého jsme měli možnost zhlédnout krátké video.

Celou svoji přednášku doprovázel fotografiemi, kterých má opravdu velkou zásobu.

O přestávce jsme měli možnost si prohlédnout a zakoupit indiánské výrobky, mastičky proti bolesti a podobné suvenýry.

Díky panu Pávkovi jsme se na dvě hodiny přenesli z Nezvěstic do krásné a nepoznané Amazonie, ve které se všem líbilo.

I cestovatel si atmosféru tohoto večera náležitě užil a vychvaloval

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinky na email

Pište s námi!
Máte chuť zapojit se do vytváření Varta Times? Stojíte si za svými názory? Používáte při konstrukci svých teorií neobvyklých, často jinde neakceptovatelných postupů? Pak nám napište a do 24h - po zřízení registrace a ověření - budou Vaše příspěvky zveřejněny.
Na FB můžou psát všichni, na VT ne...